Mobil SEO Yığını

Mobil SEO Yığını

Mobil SEO Yığınıİlk Mobil SEO Sürecini Geliştirmek İçin Gerekli Olan Araçlar

Mobil SEO Yığını :Google Birkaç yıl önce aramaların çoğunun birçok ülkedeki mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiğini duyurdu ve Geçen yıl Hitwise tarafından ABD’de yapılan aramaların neredeyse% 60’ının mobil cihazlardan yapıldığını doğruladı. Bunun üzerine, açıkça ortadadır ki Google ayrıca bir ilk mobil dizinine doğru ilerliyor. Fakat Tüm SEO araçları, mobil odaklı veri ve sonuçları sunacak işlevlere veya raporlara sahip değil.

Gerçek şu ki, belirli endüstri ve ülkelerde yüksek mobil kullanım esnasında, kazançlı bir SEO stratejisi oluşturmak için mobil arama tutumunu ve optimizasyonunu dikkate almak zaten kritik bir şeydir. Örneğin; SimilarWeb’den edinilen verilerde aşağıda görülebileceği gibi, özellikle restoranlar ve dağıtım, sağlık, evcil hayvan, güzellik sektörü ve daha birçok alan için önem taşıyor:

Seo araçlarını test etmenin keyfini çıkararak (Daha önceki bazı yayınlarımdan tahmin edebileceğiniz gibi) günlük çalışmalarımı geliştirmenin daha iyi yollarını belirlediğimden beri. Özellikle hangi araçların mobil-hedef fonksiyonelliği türlerini içerdiğini kontrol etmeye başladım. Sunulan tekliflerin hala ideal olmaktan uzak olmasına rağmen, Seo sürecini geliştirirken, en azından en yaygın mobil odaklı soruları mevcut verilerle cevaplayabiliriz. Bu araçları test ederken, bazılarının farklı mobil odaklı işlevsellik türleri sunduğunu görebiliyordum. Bende kullanımlarını kolaylaştırmak için, her aracı, cevaplayabilecekleri en yaygın mobil odaklı SEO sorularıyla eşleştirdiğim bir “Mobil SEO Yığını” grafiği oluşturdum. Neyse daha fazla lafı uzatmadan göstereyim:

Reklam Değişimleri

reklam değişimi

Seo Reklam Değişimi

Reklam değişimi : Reklam değişimleri genel olarak web site sahiplerinin en fazla başvurduğu alanlardan birisidir, Temel SEO tekniklerinden olan bu durumu şu şekilde açıklaya biliriz; bir çok forum ve web site sahipleri ücretsiz olarak sitelerinin reklamını yapma isteğinin oluşmasından dolayı bu alan oldukça ilgi çekmektedir. Web site sahipleri fazla bütçe ayırmadan bu oluşuma katıla bilmekteler, genel olarak bakıldığı zaman bu sitelerin bir birine verdiği destek çok az olmaktadır.