kurumsal seo

Kurumsal SEO

Kurumsal firmalar için SEO çalışmaları büyük bir titizlik ile yerine getirilmesi gereken hassas bir konudur. SEO çeşitli belirsizlikler içerdiği için profesyonel hizmet almak daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Firmamız bu konuda uzman ve tecrübeli personeli, güçlü referansları ile sizlere her daim destek sağlayarak başarılı bir seviyeye yükselmenizi sağlayabilir.
Kurumsal SEO yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken konuların başında alan belirlenmesi gelmektedir. Sadece firma adına SEO çalışması yapabileceğiniz gibi bölgesel olarak verdiğiniz hizmetlere göre de çalışmalar gerçekleştirilebilir. Kurumsal SEO çalışmalarında çok çeşitli anahtar kelimeler üzerinde zamana yayılan bir planlama yapılmalı ve kısa sürede sıralamada yükselmenin yanı sıra kazanılan pozisyonu korumanın da yolları aranmalıdır.

Rakip Analizi

Kurumsal SEO çalışmalarına başlamadan önce yapılması gerekenlerin başında rakiplerinizin analiz edilmesi gelmektedir. Sektörde başarılı olmuş rakiplerin SEO çalışmaları analiz edilerek bir rapor oluşturulmalı ve çalışmanın seviyesi bunun daha üzerine çıkarılmalıdır. Google algoritması günceli her zaman ön planda tutar. Bir konu ile ilgili ne kadar verimli bir bilgi verirseniz verin sizden daha güncel olan bir web sitesi SEO yöntemleri ile ön plana çıkabilir. SEO çalışmalarında güncelliğe bu nedenle ayrıca önem verilmektedir.

Anahtar Kelimeler ve Site İçi Seo

Anahtar kelimeler hitap etmek istediğiniz kitlenin sizi bulmak için kullanılabileceği alternatif arama sözcükleridir. Genel olarak sektör analizinin ardından kullanmanız gereken anahtar kelimeler belirlenir ve bu kelimeler üzerine bir yapı site içi SEO ile işlenir.
Site içi SEO dediğimiz kendi web sitenizin analiz edilerek eksiklerinin tespit edilmesi, anahtar kelime bazlı bir yapı oluşturulması, link ve kodlama hatalarının giderilerek Google dostu bir site haline getirilmesi SEO çalışmalarının bir diğer basamağıdır.

Sosyal Medya Hareket Planı

Günümüzde sosyal medyanın önemi yadsınamaz. Birçok internet kullanıcısı vaktinin büyük çoğunluğunu sosyal medyada geçirmekte ve markalar hakkındaki fikirlerini de bu alanlardan edinmektedir. Bu nedenle Kurumsal SEO hizmetlerinde sosyal medyaya ayrıca önem verilmeli, kurumun sosyal ulaşım kanalları oluşturularak müşterilerin ilgisini çekecek bir yapıda paylaşımlar gerçekleştirilmelidir. Bu kapsamda sektör analizi yeniden devreye girerek ulaşılmak istenen kitleye uygun konular anahtar kelime mantığı ile raporlanır.

Bölgesel Kurumsal SEO Çalışmaları

Kurumsal SEO sürecinde bölgesel çalışmalarda etkili olabilmek o bölgeyi baz alan partnerler ile mümkündür. Firmamız hem yurt içi hem de yurt dışında çalıştığı partnerleri ile arzu ettiğiniz alanlarda sitenizin daha fazla gelişmesini sağlar. Kurumsal SEO çalışmalarına yapacağınız masraflar genel olarak reklam maliyetlerinin oldukça altında kalmaktadır. SEO ile organik bir şekilde elde edeceğiniz sıralama sayesinde reklamdan daha etkili bir geri kazanım elde edebilir kısa sürede masraflarınızı çıkararak kara geçebilirsiniz.
Kurumsal SEO’da işletmeniz için bir diğer önemli nokta konum ve telefon bilgilerinizin Google üzerinden kolayca ulaşılabilmesini sağlamaktır. Bunun için harita ve navigasyon uygulamalarında kendinize yer edinmeniz ve de işletmeniz için yorum hizmetlerinden faydalanmanız gerekir. Başlı başına bir alan olan Konum Servisleri firmamızın Kurumsal SEO hizmetlerine dahildir. Sizin için hazırlayacağımız SEO planlamasında bu servislere de yer vererek firmanızın bilinirliğini nasıl daha fazla arttırabileceğimizi detaylı bir şekilde gösterebiliriz.

Kurumsal SEO Çalışmalarında Ekibimiz

Kurumsal SEO konusunda hizmet veren firmamız alanındaki başarısı ve referansları ile firmanız için en doğru çözümleri sunmak için profesyonel bir ekibe sahiptir. Ekip arkadaşlarımız öncelikle SEO açısından eksiklerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek yeni baştan web site yapımından sıralamada birinci sıraya ulaşmaya kadar sürekli destek vererek işletmenizi en iyi konuma ulaştırır. Çalışma esnasında düzenli aralıklar ile rapor verilerek belirlenmiş anahtar kelimelerinizin durumundaki gelişmeler hakkında yetkililerinizi bilgi verilir.